Проблема алергічного риніту

Ви залишаєтесь вдома через симптоми алергічного риніту?

Алергічний риніт може значно погіршувати якість вашого життя. Саме тому швидке та ефективне полегшення симптомів так важливо у перші хвилини, коли ви відчуваєте симптоми алергії.

Ви не одні: серед населення України близько 25 % страждає від алергії . Серед них: цілорічним алергічним ринітом — 3–5 % (приблизно 1,8 млн); полінозом (сезонним алергічним ринітом) — 4–8 % (2,7 млн). Таким чином, в цілому алергічним ринітом в Україні страждає приблизно 4,5 млн людей1.

І проблема погіршується навіть більше. Дослідження показують, що рівень поширеності хвороби зростає щорічно2 через:

 • Забруднення
 • Зміни у кліматі
 • Зміни в гігієні, дієти та вживанні ліків
Середня тривалість перебігу хвороби у людей, що страждають
від алергічного риніту наразі становить понад 30 днів.

Не варто недооцінювати міру серйозності впливу алергічного риніту

В ході недавнього дослідження було встановлено, що 78% людей, які страждають від сінної лихоманки вважають, що «захворювання на сінну лихоманку має шкідливий вплив на їх загальну якість життя»2:

 • Суспільне життя:
  більш ніж третина хворих відчувають збентеження через свої симптоми і говорять, що алергічний риніт заважає їм у суспільному житті та впливає на діяльність якою вони займаються.
 • Робота:
  9 з 10 хворих на алергічний риніт не працюють на повну силу, коли мають тяжкі симптоми алергії.
 • Особисте життя:
  54 % хворих на алергічний риніт почувають себе менш привабливими протягом піку алергії, у той час як 2 з 3 людей не хотіли б займатись сексом або цілувати когось, хто має симптоми алергічного риніту.
 1. Газета «Новини медицини і фармації» 18 (387) 2011 "Сучасна стратегія лікування алергічного риніту і бронхіальної астми"
 2. Медичний звіт про алергічний риніт, 2009 рік